ul. Kanonicza 16, 31-002 Kraków

tel. +48 12 424 34 00

Hotel Copernicus

Ekskluzywny Hotel Copernicus mieści się w zabytkowej kamienicy w pobliżu Wawelu, przy  Kanoniczej, najstarszej ulicy średniowiecznego Krakowa. Wśród renesansowych kamienic wyróżnia się szeroką, gotycką fasadą. Historia budynku sięga XIV wieku. Tutaj zatrzymywał się przebywający w Krakowie Mikołaj Kopernik. Do dzisiaj można podziwiać zachowane w apartamentach dzieła sztuki, jak belkowy strop z 1370 roku w Apartamencie Herbowym czy fresk z 1500 roku w Apartamencie Kanoników.
Butikowy Copernicus posiada jednocześnie wszystkie zalety nowoczesnego luksusowego hotelu. Jest w pełni klimatyzowany, pokoje wyposażono w sejf, barek, telewizję satelitarną, dostęp do Internetu. Hotelowe patio ma również własną strefę WiFi. Sala Kominkowa z biblioteką starodruków jest zarazem nowocześnie wyposażoną salą konferencyjną, mogącą pomieścić grupy 20-30 osobowe. Istnieje możliwość organizacji spotkań biznesowych.
W pięciogwiazdkowym hotelu znajduje się wielokrotnie nagradzana Restauracja Copernicus serwująca dania nowoczesnej kuchni polskiej, kawiarnia, bar, taras widokowy, a w zabytkowych podziemiach znalazło swoje miejsce spa sygnowane marką L’Occitane.
dsfd