Fotografie Iana Emesa w Sofitel Wrocław Old Town


Od 25 czerwca w hotelu Sofitel Wrocław Old Town odbędzie się wystawa fotografii brytyjskiego reżysera, fotografika i twórcy multimedialnego – Iana Emesa. Ekspozycja jest zatytułowana „Sing Blue Silver” i będzie można ją oglądać do 27 lipca we foyer hotelu.

Kultura i sztuka w hotelach Sofitel

Od lat hotele Sofitel aktywnie włączają się w promowanie sztuki i życia kulturalnego. Marka Sofitel firmuje wiele znaczących wydarzeń kulturalnych na świecie. Działalność w tej sferze jest jednym z filarów, na którym oparto filozofię marki.

- Wystawa fotografii Iana Emesa jest kolejną ekspozycją zorganizowaną w naszym hotelu. Poprzednio prezentowane były obrazy Sylwii Szafert, artystki zafascynowanej Japonią i rytuałem picia herbaty „chanoyu”. Prace Iana Emesa przenoszą widza w zupełnie inne sfery sztuki. Sofitel Wroclaw Old Town podkreśla swoje zaangażowanie w życie kulturalne miasta, które w 2016 roku jest Europejską Stolicą Kultury – mówi Carl Artman, General Manager Sofitel Wrocław Old Town.

Wystawa

Na wystawie „Sing Blue Silver” pojawi się 25 fotografii brytyjskiego artysty. Wszystkie zdjęcia powstały w latach 80. podczas nagrywania słynnego filmu pt. „The Chauffeur”, opowiadającego o muzyce rockowej grupy Duran Duran. Zdjęcia, które artysta wybrał na wystawę, zostały starannie wyselekcjonowanie tak, aby przedstawiały spójną narrację w klimacie filmu noir.

O Ianie Emesie

Pierwsze artystyczne inspiracje artysta znalazł w swingujących latach 60. Jest autorem pierwszego filmu z koncertu Pink Floyd „The Dark Side of the Moon”, co dało początek jego długoletniej przygodzie z zespołem jako dyrektora artystycznego. Współpracował także m.in. z Lindą i Paulem McCartney i Mikiem Oldfieldem przy realizacji ich projektów muzycznych. Pozostał również wierny sztuce filmowej - za krótkometrażowy obraz „Goodie Two Shoes” zdobył Złotą Palmę w Cannes i Nominację do Oscara (1983). Artysta cały czas tworzy filmy, instalacje, bierze udział w przedsięwzięciach multimedialnych.24.06.2016

źródło: Sofitel Wroclaw Old Town


Udostępnij
Głosuj na najlepszy hotel w Polsce Newsletter
Facebook